TEMEL BİLEŞENLER


Siz ve Sizin müşterileriniz için son derece güvenilir ve tehlikesiz, maksimum konforlu ekipmanlardan yararlanmanız

için spor ekipmanların her modelinin hazırlanması ve tasarım mühendisliğini detaylı olarak düşündük.

PROLESKI dağ kayak ekipmanları’nın standart temel bileşenleri:

PROLESKI dağ kayak ekipmanları’nın standart temel birleşmelerinin genel özellikleri

1. Karkaslı konstrüksiyon:

Korozyon etkisi olmadan, galvanizli çelikten hazırlanmış, yüksek dayanaklığa sahiptir,ama benzer olan demirden hazırlanmış konstrüksiyonlarla karşılaştırdığınızda daha hafif olma özelliği ortaya çıkıyor, ve bu durum ayar ve kurulma esnasında çok önemli bir özelliktir. Konstrüksiyon sökülüp başka bir yere de montaj edilebilmektedir.

2. Rulman düğümleri:

SNR ve General Motors tarafından üretilen, zamanla test edilmiş ve kaliteli rulmanlar güvenilir, arızasız ve kolay hizmet göstermektedir.

3. Tahrik mil ve sekonder mil

Koruma lastik ile sarılmış metal miller korozyondan koruyor, ve bandı sabit tutuyor ve kayma ihmalini engelliyor.

4. Ekipmanın rampasının döşemesi:

Neme karşı dayanıklı, laminasyonlu kontrplaktan hazırlanmalarından dolayı ekipmanlar temelli ve esaslı onarım görmeden uzun süre hizmet gösterebilmektedir.

5. Koruyucu küpeşteler:

Hi – tech stiline, estetik görünüşe sahiptir, yüksek kaliteli, cilalı ve perdahlı paslanmaz çelikten tasarlanmıştır.

6. Pasif güvenlik elemanı:

Ekipmanın üst sabit alanında koruyucu mat.

7. Aktif güvenliğin elemanı:

Kişinin çalışma zamanı ekipmanın üzerine düştüğü sırada kızılötesi sensör sayesinde otomatik acil stop devreye giriyor ve bandı durduruyor. Kayan kişi ekipmanın rampasında ayarlanan işaretin üzerine çıktığı durumda yukarıdaki otomatik stop devreye giriyor.

8. Sabit kontrol paneli:

Gövde cilalı ve perdahlı paslanmaz çelikten tasarlanmış yere sabitlenmek için ayaklar (direkler) öngörülmüştür. Hi – tech stile estetik görünüşe sahiptir.

Görevleri: kumandanın blok edilmesi, çalıştırması, kapatılması, başlatılması, stop edilmesi, hızın ritimli artması ve azalması, kaplamanın nemlenmesi.

9. Uzaktan kumanda:

Minyatür telsizle kontrol kumandası, kumandalar: hızın ayarlanması (hızlı/yavaş), kaplamanın nemlenmesi, çalıştırması stop edilmesi için kullanılır.

10. Ekipmanın dinleme sistemi yönetimi:

Banttaki herhangi bir sorun esnasında emniyet sensörlerin çalışıp bandı durdurması veya STOP düğmesinin basıldığı durumların haricinde ekipman bandının durdurulması veya çalıştırılması ritimli  olarak gerçekleşmektedir.

11. Sesli bildirme sistemi:

Ekipman bandının durdurulmasından 10 saniye önce öğretmenin ve kayan kişilerin setin bitmek üzere olduğunu sesli bildirimlerle gerçekleşmektedir.

12. Çıkış çıtası:

Çıkış çıtası kayan kişiler  için ekipmanın bandının çalıştırıldığı anda yardımcı olabilmesi ve acemilerin eğitimine yardımcı olabilmesi  için öngörülmüştür. Perdahlı paslanmaz çelikten tasarlanmıştır. Hi – tech stiline, estetik görünüşe sahiptir.

13. Otomatik nemlendirme sistemi:

Suyun otomatik verilmesi uzaktan kumanda veya sabit kumanda tablosundaki gereken düğmeye basınca gerçekleşmektedir, su ekipmanın çalışmakta olan yüzeyine ekipmanın alt kısmında yerleşen özel nozullardan veriliyor, 30 saniye sonra suyun akışı otomatik durduruluyor.

14. Fren sistemi:

Aktif frenin elektronik sisteminin görevi  herhangi bir sorun esnasında emniyet sensörlerin çalışıp bandı durdurması veya uzaktan kumanda veya sabit kumanda tablosunda STOP düğmesinin basıldığı durumlarda bandın hızlı ve tehlikesiz bir şekilde durmasını sağlamaktadır.

15. Su filtreleme sistemi:

Kalitesiz su artıma sistemi veya eski su boru hattı yüzünden ekipmanın beyaz yüzeyinde zamanla su katkısından kirlenme izleri oluşabilir: pas, demir pası vs. gibi problemler ortaya çıkabilir.

Yüzeyde böyle bir kirlenmenin oluşmaması için, ayrıca nozullar’ ın tıkanmasını engellemek için ve bunların hizmet sürelerini uzatmak için, biz mekanik filtreleme sistemini yapıyoruz. Filtre telinin kirlenme seviyesini öğrenmek için filtreden önce ve sonra manometre takılmaktadır.

16. Kaliteli kaplama:

Ekipmanın tüm sabit yüzeyleri en zor şartlarda bile uzun süre estetik görünüşünü koruyabilecek,   neme karşı dayanıklı ve uzun ömürlü halı döşemesi ile kaplıdır.

17. Ekipmanın işleyen yüzeyi:

2015 yılın yenilikçi seçenekleri kayak ve kar kaykayları ( snowboard ) içindir, yüksekliği 24 mm’dir, kayma dayanımı daha fazla ve benzer ürünlerle karşılaştırıldığında daha uzun ömürlüdür. Kayakların ve kar kaykayının  mekanik etkisi altında kalmaz ve  Halının dayanım ömrü en az 5 (Beş) senedir.

 

18. Bantın merkezlenmesi:

Benzer ürünlere nazaran bandın otomatik merkezlenmesi için  patentli teknolojimiz kullanmaktadır, ayrıca ekipmanın milinin yönünü ayarlamak için personel veya herhangi bir elle ayara gerek yoktur.

  • Garanti süresi : 24 ay.
  • Biz sadece dağ kayak kulübü için spor ekipmanları üretmiyoruz, aynı zamanda dünyanın en büyük zincir dağ kayak kulübü sayılan  PROLESKI ‘in  dünyada kabul edilmiş standartlarda  bu iş için en önemli danışman ve uygulayıcı ve projecisiyiz. Kayak  öğretmenlerimiz dağ kayak sporunun emektar ustalarıdır ve hepsi çok tecrübelidir.
  • Ekibimiz dağ kayak ekipmanının projelendirilmesi  çalışması, programlanması ,Kurulması için gereken bütün bilgi ve tecrübeye fazlasıyla sahiptir, Biz ürettiğimiz ekipmanlarımızın daha rahat, daha kaliteli, daha güvenilir olması için sürekli geliştirmeler ve çalışmalar  yapıyoruz.
  • Projelerinizde her hangi bir sorununuzda bize danışabilirsiniz.
card concentrat
pult pult_2
soft pult_3D